Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çocuk Kültür Evi'nde Robotik/Maker Eğitici Eğitimi Düzenlendi


Çocuk Kültür Evi'nde Robotik/Maker Eğitici Eğitimi Düzenlendi

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi, çocuklara üretim odaklı bilişim becerilerinin kazandırılması amacıyla programladığı robotik/maker atölyelerinin niteliğini arttırmak amacıyla eğitici eğitimi düzenledi.

 İki gün süren eğitimin yürütücülüğünü, Çocuk Kültür Evi'nin robotik/maker atölye programlarını destekleyen Bilişim Garaj Akademi'nin AR-GE uzmanı Fatih Karakaş üstlendi.

Yeni nesillerin bilişim teknolojilerinin iletişim, tüketim ve eğlence boyutlarının yanı sıra üretici ve problem çözücü özelliklerini de tanımalarını ve “inovasyonlarla ülke ekonomisine katkı sağlayabilir” becerilerle donatılmasını hedefleyen Çocuk Kültür Evi Robotik/Maker Atölyesi Eğitici Eğitimi’nde Kodlama, 3D Tasarım&Üretim, Akıllı Cihaz Tasarımı (Robotik), Mobil Program Tasarımı ve Okul Öncesi Kodlama Eğitimi (Yarı Kodlama ve Elektronik Devre Tasarımı) gibi başlıklar üzerinde duruldu. Çocuk Kültür Evi Robotik eğitmenleri Güven Tuncel, Didem Küçük ve Gökhan Çalışkan’ın da deneyim paylaşımında bulunduğu eğitim toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Ayrıntılı bilgi için (0286) 217 73 11 Cevat Paşa Mahallesi Piri Reis Caddesi Bayrak Sokak No: 26/A

            


27.11.2019 15:52