Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kent Müzesinde ÇABİP Konuşuldu


Kent Müzesinde ÇABİP Konuşuldu

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde ÇABİP ile “Çanakkale Bisiklet Platformunun Kentte 3 Yılı” başlıklı sohbet gerçekleştirildi.

16 Ekim 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak platform temsilcisi Doğancan Çetin 17 Ekim 2019 tarihinde 3. Yıldönümünü kutlayacak olan platformun tarihsel sürecini paylaştı. Kent Müzesi’nde Nisan ayında açılmış olan 51. Süreli sergi Kentte Bisiklet ile kentteki bisiklet ağını kurmayı hedeflediklerini söyleyen Doğancan Çetin, ÇABİP’in görünür olmasının önemine değinerek gerçekleştirmiş oldukları projelerden bahsetti. Çetin, her yaş grubundan insana yönelik gerçekleştirilen projelerde sadece bisiklet kullanımı değil çevre kirliliğine dikkat çekmek, tarih bilinci oluşturabilmek, bireylerin öz disiplinlerini edinebilecekleri bir platform oluşturmak istediklerine değindi. Kent gezilerinin yanı sıra kent dışı gezilerinin de arttırılacağını belirten Çetin, her geçen gün büyüyen platformla daha çok insana ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Konukların paylaşımları ile devam eden sohbet, bisiklet kullanımının yaygınlaşmasına dair çalışmaların devamı ve gerçekleştirilecek sohbetlerle görünürlüğün arttırılmasının önemine değinilmesinin ardından sona erdi.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 23 Ekim 2019 Çarşamba saat 18.00’da Ceyda&Selahattin Demiroğlu ile “Merkez Ortaokulu Anıları” başlıklı sohbet gerçekleştirilecektir.


17.10.2019 15:20