Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Atık Toplama Operasyon Merkezi Törenle Açıldı


Atık Toplama Operasyon Merkezi Törenle Açıldı

SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri firmasının ÇAKAB havzası içerisinde yer alan yeni Atık Toplama Operasyon Merkezi törenle açıldı.

30 Eylül 2019 Pazartesi günü düzenlenen açılış töreni Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Birlik Belediye Başkanları Eyüp Yılmaz, Birol Aslan, Erdal Doğan, Metin Semerci ve şirket yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Tören öncesinde Başkan Gökhan ve Birlik Belediye Başkanlarının tesisi gezerek incelemelerde bulunurken, merkezde yürütülecek olan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ardından Başkan Gökhan ve birliğe bağlı Belediye Başkanları kurdele kesimi ile tesisin açılışını gerçekleştirirken, Başkan Gökhan yeni tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu. Açılış töreni pilav ikramının ardından sona erdi.

Atık Toplama Operasyon Merkezi

Atık Toplama Operasyon Merkezi, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği ile SUEZ Altaş ortaklığının katı atıkları entegre bir biçimde yönetmek amaçlı imzaladığı 29 yıllık imtiyaz sözleşmesi çerçevesinde; toplama, taşıma, ön işlem, geri kazanım ve bertaraf işlerinden sorumlu SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri firmasının 1 Temmuz itibari ile çalışmaya başladığı katı atık toplama ve depolama işinin, Katı Atık toplama sürecinde çalışanlara ve araçlara ev sahipliği yapacak.

Atık Toplama Operasyon Merkezi, 136 çalışan ve 36 araç ile ÇAKAB havzasında bulunan evsel geri dönüştürülebilir atıkların toplanması ve taşınması işini merkez binasından yönetecektir. Katı Atık Toplama Merkezi içerisinde; yakıt ikmal ünitesi, araç yıkama alanı, araç tamir ve bakım atölyeleri, malzeme depoları, tehlikeli atık alanı, işçi dinlenme birimleri ve idari personel için yapılan ofisler yer almaktadır.01.10.2019 16:59