Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

“Barış Şarkımız Olsun” Etkinliği Büyük Alkış Aldı


“Barış Şarkımız Olsun” Etkinliği Büyük Alkış Aldı

Çanakkale Belediyesinin 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında düzenlediği, Sunay Akın'ın sözlü gösterisi ile Orkestroia'nın konserinden oluşan “Barış Şarkımız Olsun” etkinliği kentlilerden büyük beğeni aldı.

1 Eylül Pazar günü Özgürlük Parkı'nda gerçekleşen etkinliğe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan'ın yanı sıra çok sayıda kentli katıldı. İlk olarak sahne alan Sunay Akın, gösteri öncesinde metalik madencilik faaliyetlerinin yürütüldüğü Kazdağlarına bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirterek, “Çanakkale'yi yıllar önce denizden geçmeye çalıştılar, geçemediler. Şimdi dağlardan geçmeye çalışıyorlar. Oradan da geçemeyecekler” diye konuştu. Sık sık alkışlanan gösterisinde Sunay Akın, geçmişle bugün arasında köprüler kuran hikayeleri, Türkiye ve Dünya tarihine damga vuran karakterleri katılımcılarla paylaşırken, bilginin önemine vurgu yaptı.

Yaklaşık bir saat boyuncu sahnede kalan Sunay Akın'a gösterisi sonunda teşekkürlerini sunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, Akın'a geleneksel Çanakkale Seramiği takdim etti.

Barış Şarkımız Olsun etkinliği, Sunay Akın'ın gösterisinin ardından, Orkestroia'nın barış şarkılarından oluşan konseri ile devam etti. Grubun şarkılarına kentliler de hep bir ağızdan eşlik ederek, keyifli bir akşam yaşama fırsatı buldu.


02.09.2019 16:04