Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu'nun çağrısıdır...5 Ağustos'ta Büyük Su ve Vicdan Nöbetinde Buluşalım…


Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu'nun çağrısıdır...5 Ağustos'ta Büyük Su ve Vicdan Nöbetinde Buluşalım…

Kentimizin tek içme ve kullanma suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı ile Çan ve Bayramiç ilçelerimizin su kaynaklarını besleyen havzalarda Kanadalı Alamos Gold Şirketi'nin (Doğu Biga) Kirazlı Balaban'da doğal yaşam alanlarımız üzerindeki saldırısı tüm hızıyla sürüyor.

Afrika ve Amerika kıtasını çöle çeviren ardında kan, gözyaşı, yoksulluk ve doğa felaketi dışında hiçbir şey bırakmayan bu emperyalist şirket ve yerli görünümlü taşeronlarının ormanlarımız topraklarımız su kaynaklarımız üzerindeki katliamlarına DUR demek ve yaşam hakkımızı savunmak için 26 Temmuz'da başlattığımız “Su ve Vicdan Nöbeti”mizin altıncı günündeyiz.

Çanakkale halkının ve Türkiye'nin her geçen gün nöbetimize desteği büyürken ve halkın sesi giderek yükselirken metalik madencilik faaliyetleri adı altında işgal ve katliam yapan Kanadalı şirketin yerli ve milli maskeli destekçileri Alamos'un kalemşörleri yine sahneye çıkmaya başladı. İç ve dış güçler söylemiyle vatanın toprağını, suyunu, ormanlarını savunan bu yurtsever direnişi itibarsızlaştırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. “Su ve Vicdan” nöbetimizi lekeleme çalışmaları sonuç vermeyecektir. Çanakkale'de Alamos Gold'un sözcüsü gibi davranan bu gazetelerin asıl olarak dış güçlerin değirmenine su taşıdıklarını bilmeleri gerekir. Su ve Vicdan nöbetimiz çeşmemizden akmasını istediğimiz su gibi duru ve berraktır.

Haklı mücadelemize destek veren tüm yaşam savunucularımıza Bin Pınarlı İda'dan selam gönderiyor, Su ve Vicdan Nöbeti koordinasyon kurulu olarak; hiçbir siyasi düşünce, sivil toplum kuruluşu, kurum ayırt etmeksizin 5 Ağustos'ta gerçekleştireceğimiz Büyük Su ve Vicdan Nöbeti buluşmasına davet ediyoruz.


Buluşma Yeri: Kirazlı Balaban Eski Orman Deposu Sahası

Saat:11.00

Tarih:5 Ağustos Pazartesi


31.07.2019 19:46