Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Cevatpaşa Mahallesi Sakinleri, İftar Sofrasında Buluştu


Cevatpaşa Mahallesi Sakinleri, İftar Sofrasında Buluştu

Çanakkale Belediyesinin Kent Konseyi Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlıklarının ortaklığında geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları kapsamında 21 Mayıs 2019 Salı günü Cevatpaşa Mahallesi’nde iftar programı gerçekleşti.

İftar programına Belediye Başkan Vekili Av. H. Erdal Gezen,  Cevatpaşa Mahallesi Muhtarı Evren Kızoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Meclisi temsilcileri başta olmak üzere çok sayıda davetli ve kentli katıldı.

Dualarla başlayan iftar programında kentliler bir arada oruçlarını açma fırsatı bulurken, yemek sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Av. H. Erdal Gezen, “Ramazan ayı ibadet ayı. Ramazan ayında birlik ve beraberliğimizin, adalet duygumuzun, paylaşım inancımızın, dayanışma gücümüzün artmasını diliyorum. En fazla ihtiyaç duyduğumuz sevgi ve hoşgörünün, gönlümüze ve kalbimize yerleşmesini diliyorum. Barışın kenti Çanakkale’de yaşıyoruz. Barışın gönüllerimizde ve kalplerimizde yer bulmasını diliyorum. Hepimizin bunlara çok ihtiyacımız var. Hepinizin Ramazan ayını kutluyorum. Umarım seneye de bu güzel sofralarda birlikte oluruz. Çanakkale’miz barışın, tarihin, kültürün, özgürlüklerin kenti. Bu kenti bize bu şekilde yaşanır hale getiren başta Başkanımız Ülgür Gökhan ve değerli belediye emekçilerine teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Çanakkale, Türkiye’de yaşanılabilir kentler sıralamasında birinci sıraya geldi. Ne mutluyuz bu kentte yaşıyoruz, bu kentin değerlerini paylaşıyoruz. Eminim bu sıralamada birinciliği koruyacağız, bu kentte birlik, beraberlik içinde, kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz” dedi. İftar programı, sohbet ortamında son buldu. 

Çanakkale Belediyesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mahalle İftarları, 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü Dardanos’ta (Sun San Kamp Alanı yanı), 

23 Mayıs 2019 Perşembe günü Namık Kemal Mahallesi’nde (Arap İbrahim Paşa Caddesi – Hacıoğlu Sokak),

24 Mayıs 2019 Cuma günü Esenler Mahallesi’nde (Şehit Kıvanç Kaşıkçı Sağlıklı Yaşam Merkezi Önü),

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Barbaros Mahallesi Mahallesi’nde (Muhtarlık yanı / Yıldız Sokak – Kızoğlu Sokak),

26 Mayıs 2019 Pazar günü Kemalpaşa Mahallesi’nde (Değirmenlik Sokak – Kemalyeri Sokak),

27 Mayıs 2019 Pazartesi günü Fevzipaşa Mahallesi’nde (Maşalık Mevkii),

28 Mayıs 2019 Salı günü Güzelyalı’da (Güzelyalı Halk Plajı) düzenlenecek. İftar programlarına tüm kentlilerimiz davetlidir. 22.05.2019 12:14