Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Temizlik ve Çevre Eğitimleri Sürüyor


Temizlik ve Çevre Eğitimleri Sürüyor

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce uygulanan çevre ve temizlik faaliyetlerine ilişkin eğitim çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetlere ilişkin Çanakkale Kredi Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdunda çalışan memurlara, temizlik kat görevlilerine ve öğrencilere yönelik eğitim verildi.

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Sultan Özbakır ve Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği’nde çalışan Ambalaj Atıklarından sorumlu Polat Çetin tarafından gerçekleştirilen eğitim çalışmasında, Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamalarının yanı sıra, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanması projesi, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Yapılan sunumda, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil ve atık yağların ayrı toplanması çalışmalarına yönelik de bilgiler verildi. Atık pil ve atık yağların zararları, neden ayrı toplanması gerektiği gibi konularına da değinildi. Kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konuları da paylaşıldı. Ayrıca 2018 yılında da Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülmüş olan Mavi Bayrak Projesi hakkında da bilgilendirildi. Özellikle Ambalaj ve diğer konularda memurların, temizlik kat görevlilerin ve öğrencilerin soruları cevaplanarak aydınlatıldı.


03.05.2019 15:59