Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Yazar ve Sanatçı Evi'ndeki Renkli Sergiyi Kaçırmayın…


Yazar ve Sanatçı Evi'ndeki Renkli Sergiyi Kaçırmayın…

Espas Resim Kurslarının farklı yaş gruplarındaki öğrencilerinin eserlerinden oluşan Karma Resim Sergisi, 1 Mart 2019 Cuma günü Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyaretçilere kapılarını açtı.

Serginin açılışına Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fatih Balcı, Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit, Espas Resim Kurslarının eğitmenleri başta olmak üzere, kursiyerler ve aileleri katıldı. Doç. Dr. Fatih Balcı, açılışta yaptığı konuşmada, aynı zamanda sanat danışmanlığını yaptığı Espas Resim Kurslarında yapımı gerçekleşen resimlerin bir arada görülmesi ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla serginin düzenlendiğini kaydetti. Balcı, desteklerinden dolayı Çanakkale Belediyesi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a teşekkürlerini iletti.

Kurdele kesiminin ardından, katılımcılara sertifikalarının takdim edilmesi ile devam eden sergi açılışında, yaklaşık bir yıl içinde üretilen 90 resim, davetlilerin beğenisine sunuldu. Çocukların sanat aracılığıyla yaratıcı ve üretken bireylere dönüşmesi hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda ortaya çıkan resimlerin bulunduğu sergi 15 Mart 2019 tarihine kadar Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyarete açık kalacak.04.03.2019 14:45