Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Bayramımızı Coşkuyla Kutladık


Bayramımızı Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Çanakkale'de çeşitli programlarla kutlandı. 19 Mayıs coşkusuna, Çanakkale Belediyesinin kentin pek çok noktasında düzenlediği etkinlikler de renk kattı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105'inci yıl dönümü kapsamındaki etkinlikler, sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenlerle başladı. Törene, Vali İlhami Aktaş, CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sadi Akman başta olmak üzere kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda kentli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulurken, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar da gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Muharrem Erkek, tören sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Spor Etkinlikleri Büyük İlgi Gördü

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Çanakkale Belediyesi tarafından organize edilen spor etkinliklerine kentlilerin ilgisi büyük oldu.

18 Mayıs Cumartesi günü Barış Kordonunda başlayan plaj voleybolu etkinliklerine Belediye Başkanı Muharrem Erkek de katılarak sporcuları tebrik etti ve bayramlarını kutladı.

Yine 18 Mayıs Cumartesi günü, 17 Burda AVM'de gerçekleşen ve Belediyemizin katkı sunduğu spor etkinliklerine de ilgi büyüktü. Buradaki etkinliklere katılan Belediye Başkan Vekili İrfan Dehmen, kentlilerin ve sporcuların bayramını kutladı. Etkinliklerde aktif olarak yer alan Başkan Vekili Dehmen, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan ve gençlerle masa tenisi oynadı. 17 Burda AVM'de zumba ve masa tenisi etkinlikleri büyük ilgi görürken jimnastik gösterileri de keyifle izlendi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 Mayıs Pazar günü ise Barış Kordonunda tüm gün Plaj Voleybolu, Minyatür Futbol, Masa Tenisi, Step, Aerobik, Zumba, Cimnastik, Pilates, Salsa, Bachata, Limbo, Kürek ve Kano workshop etkinlikleri gerçekleştirildi. Triart Sanat Okulu, Kale Gençlik Derneği, Genç Tema, ÇOMÜ Müzik Etkileşim Topluluğu, Tazı Firması, ÇABİS, ÇABİP Bisiklet Turu, Çanakkale Kürek ve Kano Spor Kulübü, Kolej Dans, 18 Mart Motorsiklet Derneği ve Çanakkale Motorsikletliler Derneğinin de gönüllü katkı sunduğu etkinliklere katılan kentliler, sporla iç içe bir bayram coşkusu yaşadı.

Spor etkinlikleri kapsamında ayrıca Çanakkale Bisiklet Platformu Bisiklet Turu da düzenlendi. 19 Mayıs Pazar günü Golf Çay Bahçesi önünde toplanan platform üyeleri ve kentliler, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, İskele, Cumhuriyet Bulvarı, İnönü Caddesi, Plaj Caddesi, Deniz Sokak, Aziziye Caddesi, 100. Yıl Caddesi, Atatürk Caddesi, Troy Park AVM, Troya Caddesi, Atikhisar Caddesi, Pirireis Caddesi, Atatürk Caddesi, Demircioğlu Caddesi, İskele ve Troia Atı güzergahında bisiklet turu gerçekleştirdi.

Graffiti ve Resim Şenliğiyle Kent Rengarenk Oldu…

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın beğenilen etkinliklerinden biri de Çanakkale Belediyesinin düzenlediği Graffiti ve Resim Şenliği oldu. Özgürlük Parkı, Barış Kordonu, İskele Meydanı, Marina Balıkçı Terasları ve Halk Bahçesi'nde etkinlik için ayrılan alanlar, sanatçıların ve kentlilerin katkılarıyla rengarenk bir görüntüye kavuştu. Etkinlik alanlarını Belediye Başkanı Muharrem Erkek de ziyaret ederek kentlilerle bir araya geldi ve bayramlarını kutladı. Başkan Erkek ayrıca İskele Meydanı'ndaki etkinlik noktasında graffiti çalışması gerçekleştirdi.  

Karina'da Renkli Etkinlikler…

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Karina Deniz Kültürü Merkezi'nde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesinden Prof. Dr. Deniz Anıl Odabaşı ve Doç. Dr. Serpil Odabaşı'nın 4 Haziran tarihine kadar açık kalacak olan “Çanakkale İç Sularındaki Endemik Sucul Canlılar'' isimli sergisi ile sucul biyo çeşitlilik ve su ayak izimiz temalı Açık Hava Okulu standı, ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesinden Prof. Dr. Adnan Ayaz, Prof. Dr. Uğur Altınağaç ve Doç. Dr. Alkan Öztekin rehberliğinde Gemici Düğümleri Çalıştayı, Zen Spor Akademi, Çocuk Aikido Çanakkale Eğitmeni Mehmet Saruhan rehberliğinde aikido gösterisi, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Tunç rehberliğinde ''Hazine Avı'' Ödüllü Bahçe etkinliği, Yapay Zeka ile Kart tasarımı ve Masaüstü oyunları ile Ritmin rehberliğinde Line dansları gösterisi büyük ilgi gördü.

Coşkulu Final, 19 Mayıs Konseri ile Gerçekleşti

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna yakışan final etkinliğinde ise ünlü müzik grubu Seksendört, Çanakkalelilerle bir araya geldi. Özgürlük Parkı'nda gerçekleşen Gençlik Konserinde sahne alan Seksendört, sevilen şarkılarını kentlilerin de coşkulu eşliğiyle seslendirdi. Konsere CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Belediye Başkanı Muharrem Erkek ve ailesi ile Belediye Meclis Üyeleri de katılarak, gençlerin ve kentlilerin bayram mutluluğuna eşlik etti. Konserde Belediye Başkanı Muharrem Erkek, grup üyelerine geleneksel Çanakkale Seramiği takdim ederek herkesin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Konser, müziğin ritmi ve bayram coşkusunun keyifli atmosferinde sona erdi.

20.05.2024 14:59