Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Aday Memurlar Yemin Ederek Asaletini Aldı


Aday Memurlar Yemin Ederek Asaletini Aldı

Çanakkale Belediyesi'nde aday memur olarak işe başlayan 6 Zabıta Müdürlüğü personeli, 29 Şubat 2024 Perşembe günü düzenlenen yemin töreni ile asaletlerini aldı.

Belediye Meclis Salonunda düzenlenen yemin törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları M. İrfan Mutluay, Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin ve Zabıta Müdürlüğü personeli katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende Zabıta Müdürlüğünde görev yapan 6 personel yemin ederek asalet onay belgelerini aldı.

Yemin töreninde söz alan Başkan Gökhan; “Öncelikle asaletini alan 6 arkadaşımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Biraz önce bir yemin ettiniz. Bu yemin laf ola diye edilmiş bir yemin değil. Oradaki sözlerinizin hepsini harfiyen yerine getirmek zorundasınız. Sizler artık şahısların ya da herhangi birinin değil, bu devletin memurlarısınız. Devlet demek, toplumun bütünü demektir. Yani bu millet adına hizmet edeceksiniz demektir. Bütün bunları sonuna kadar korumak zorundasınız. Yaptığınız her eylem ve işlemin sonucu sizlerden sorulacaktır. Hesap vermek zorunda kalmamak için çok dikkatli olmanız gerekir. Yasal olmayan hiçbir emri yerine getirmek zorunda değilsiniz. Bu cesarete ve bilince sahip olmanız gerekir. Çünkü sizler bu devletin memuru olarak görev yapacaksınız. Yönetimler, başkanlar, bakanlar gelir geçer ancak devlet her zaman temeldir. Devlet millet için vardır. Bu nedenle de Çanakkale halkının güvenliği ve esenliği için sizler üzerinize düşen bütün görevleri yapmak zorundasınız. Başarılı olacağınıza inanıyorum. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Tören, Başkan Gökhan'ın konuşmasının ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.


29.02.2024 15:55