Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Gökhan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Personeli ile Bir Araya Geldi


Başkan Gökhan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Personeli ile Bir Araya Geldi

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı personel ile bir buluşma gerçekleştirdi.

21 Şubat 2024 Çarşamba günü gerçekleşen etkinliğe, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları M. İrfan Mutluay, Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin, birim müdürleri ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personeli katıldı.

Hem büro hem de sahada zaman zaman zorlu şartlarda görev alan personele, Belediye hizmetlerine sundukları katkılardan dolayı teşekkür eden Başkan Gökhan, “Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personelimiz, çalışma arkadaşlarımız için her zaman söylediğim bir söz vardır; Çanakkale Belediyesinin en cefakar çalışanlarıdır. Siz 24 saat esasına göre çalışıyorsunuz. Çanakkale'de gerek atık su ve gerek içme suyu anlamında her konuda yoğun bir çaba içerisindesiniz. Sizler, gece-gündüz, sıcak-soğuk demeden çalışmaları yürütüp, Çanakkale halkı için emek veriyorsunuz. Gerçekten büyük bir çaba gösteriyorsunuz” dedi.

“Ülke Genelinde Örnek İşlere İmza Attık”

Süreç içinde yapılan çalışmalara da konuşmasında değinen Başkan Gökhan, “İki arıtma tesisimiz, içme suyu arıtma tesisimiz var, pompalarımız ve hatlarımız var, bütün bunların hepsinde emekçi arkadaşlarımız canla başla çalışarak emek veriyorlar. Ben 22 yıldır Çanakkale Belediyesinde görev yaptım. Bu dönem artık yeterli dedim. Bu süre boyunca, Çanakkale'nin altyapı ve çevre yatırımlarında hiçbir eksiği kalmamıştır. Dün katı atık depolama alanının ruhsatını da aldık. Çanakkale Merkez ve Güzelyalı-Dardanos için iki tane arıtma tesisimizi yaptık. Güzelyalı'daki tesisimiz yeni teknolojiyle yapılmış bir tesisimiz, IFAS sistemiyle yapıldı. Buna cesaret ettik; Türkiye'de ilk defa biz yaptık. İlk defa bu sistemle yapılan tesis bizimki. Mevcut arıtma tesisimizi de o sistemle güçlendirme çalışmalarımız var. İçme suyu arıtma tesisimiz için çaba gösterdik. Şimdi işletmesini yapıyoruz. Hatlarımızı yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Bütün bunlar, maddi olanak ve programlama meselesi. Bunları yapmaya devam ediyoruz. Akıllı sayaç uygulamasını getirdik. İsmail Özay zamanında başladı ve biz de devam ettirdik. Şimdi yüzde 60 üzerinde akıllı sayaç sistemimiz var. AVS'lerimiz var. Pek çok çalışma gerçekleştirdik. Sonuç itibariyle beraber mücadele ettik. Sizler emeğinizi ortaya koydunuz. Biz de sizi cesaretlendirmek için elimizden geleni yaptık. Son teknolojileri hep takip ediyoruz. Hatta başka belediyelere bile destek oluyoruz. Benim artık görev sürem bitiyor. Sorumluluk sürecimi tamamlıyorum ama ben bu kentte yaşamaya devam edeceğim. Yine karşılaşacağız, selamlaşacağız. Sizlere başarılar diliyorum. Kazasız, belasız çalışmalarınız olsun. İşiniz kolay değil, sağlığınıza, kendinize dikkat edin. Hakkınızı helal edin” diye konuştu.

Büyük alkış alan Başkan Gökhan'a Müdürlük çalışanları tarafından hediye takdiminde de bulunulurken, buluşma karşılıklı sohbet ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.


21.02.2024 15:28