Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çanakkale Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi “Afet Psikolojisi” Eğitimine Katıldı


Çanakkale Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi “Afet Psikolojisi” Eğitimine Katıldı

Çanakkale Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çanakkale Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibinin eğitim çalışmaları devam ediyor.

Toplum tabanlı afet yönetimi anlayışı ile yola çıkan Çanakkale Belediyesi, bu konudaki çalışmalarını da aralıksız olarak sürdürüyor. Bu hedefle kurulan ve gönüllü personellerden oluşan Çanakkale Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi de acil durumlarda profesyonel acil durum ekibinin olay yerine intikaline kadar geçen sürede olaya zamanında müdahalede bulunulması ve sürece yönelik çok yönlü destek sağlanabilmesi amacı ile eğitim ve uygulamalı çalışmalarına devam ediyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Çanakkale İl Müdürlüğü ile yürütülen işbirliği kapsamında Çanakkale Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi son olarak Afet Psikolojisi eğitimlerine katıldı. AFAD Çanakkale İl Müdürlüğü uzmanları tarafından Hafif Seviye Arama ve Kurtarma Akreditasyonu kapsamında iki gün boyunca verilen eğitimler kapsamında; Afet-Medya ilişkisi, Takım Çalışması ve Motivasyon, Stres ve Stresle Baş Etme Yöntemleri, Psikolojik İlkyardım, Öfke ve Öfkeyle Baş Etme Yöntemleri gibi konular ele alındı.


16.02.2024 10:36