Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Moğollar Konserinin Geliri Yangından Zarar Gören Köylere Aktarılacak


Moğollar Konserinin Geliri Yangından Zarar Gören Köylere Aktarılacak

Moğollar Grubu, İtfaiye Haftası Etkinliği kapsamında bu defa Çanakkale’de yangının yaralarını sarmak için sahnede olacak. 

Türk müziğinin 55 yıllık çınarı Moğollar, 30 Eylül Cumartesi akşamı saat 20:30’da Çanakkale Belediyesi’nin ve İDA Dayanışma Derneği’nin katkılarıyla Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Konserin tüm geliri İDA Dayanışma Derneği aracılığıyla geçtiğimiz aylarda yaşanan yangın sebebiyle zarar gören köylere aktarılacak.

Konser biletleri Biletix ve Bubilet üzerinden satışa sunulmaktadır. Ayrıca konser günü biletler Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezi önünde kurulacak satış noktasından temin edilebilecektir.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay da anlamlı etkinlik için hem Moğollar grubuna hem de İDA Dayanışma Derneğine teşekkürlerini sunarak, şunları kaydetti; “İlimiz ve kentimiz bu yıl orman yangınlarından çok fazla etkilendi. İlki temmuz ayı içerisinde yaşanan, ikincisi ise 22 Ağustos tarihinde başlayan ve üç gün devam eden orman yangınları ile çok büyük hasarlar meydana geldi. Özellikle ormanlarımız, tarım arazilerimiz, meralarımız, köy yerleşim alanları, evler ağıllar, ormanda yaşayan hayvanlar, küçük ve büyükbaş hayvan işletmeleri zarar gördü. Bu yangının zararlarını telafi etmek adına Moğollar müzik grubu bizimle iletişime geçti ve İtfaiye Haftası nedeniyle ücretsiz bir konser vermek istediklerini söyledi. İDA Dayanışma Derneğinin kolaylaştırıcı ve düzenleyici olarak yer aldığı konser 30 Eylül Cumartesi akşamı saat 20.30’da Belediyemiz Kültür Merkezinde hayata geçecek ve tüm gelir, yangından etkilenen köylere aktarılacak.”

Moğollar Grubu da sosyal medyalarından yaptıkları duyuruda; “Tüm Çanakkale halkını konsere gelip yangından etkilenenlere destek ve itfaiye teşkilatımıza moral olmaya davet ediyoruz. Etkinliğe gelemeyecek olanlar da destek bileti satın alabilir” ifadelerine yer verdi.

Haberin videosu için TIKLAYINIZ


28.09.2023 11:17