Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

“Umut Tohumları” Projesi Sergisi Açıldı


“Umut Tohumları” Projesi Sergisi Açıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği, Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi, El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen "Umut Tohumları" projesi sergisi Karina Deniz Kültürü Merkezi'nde açıldı. 

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerden kentimize gelen 7-12 yaş çocuklar ve Çanakkaleli çocukları buluşturan “Umut Tohumları” projesi kapsamında 4 hafta boyunca çocukların yaptıkları resim, seramik ve el işi ürünler Karina Deniz Kültürü Merkezi'nde sergilenmeye başladı. “Umut Tohumları” projesinin final etkinliği olarak düzenlenen sergi açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, ÇASAMDER Başkanı Ülviye Çalıdağ, Çanakkale İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, akademisyenler, depremden etkilenen çocuklar ve aileleri ile davetliler katıldı. 

Etkinlik, projenin içeriği ve kapsamına ilişkin konuşmalar ile başlarken, ardından proje kapsamında oluşturulan “Umut Tohumları” korosunun müzik dinletisi ile devam etti. Etkinlikte çocuklar, kendi yaptıkları seramik saksılara çiçek dikimi de yaptı. Sergi açılışı öncesinde projeye katılan çocuklara katılım belgeleri verilirken, ardından etkinliğe katılanlar sergiyi gezdi. Katılımcılar ile birlikte sergiyi gezen Başkan Yardımcısı Çetin, sergilenen resim, seramik ve el işi ürünler hakkında bilgi aldı. Etkinlik, çocuklar ve katılımcıların birlikte pasta kesmesi ile son buldu.  

Deprem bölgesinden gelen çocuklarla kentli çocukları bir araya getiren “Umut Tohumları” projesi sergisi 12 Haziran 2023 tarihine kadar ziyarete açık olacak. 


29.05.2023 16:55