Anasayfa | Site Haritası

Kamuoyu Bilgilendirme...

4 Ekim 2018 Perşembe günü gerçekleşen Ekim ayı olağan Belediye Meclis Toplantısı gündemine geçmeden, Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN mutat gündem dışı konuşmaları sırasında, geçtiğimiz ay yerel basında da yer alan, ÇOMÜ çalışanı olmayan bir ismin, üniversiteye ait yayın organlarının toplantılarına katıldığı, çalışanlara birtakım talimatlar verdiği iddialarını gündeme getirmiştir.

Adı geçen şahıs Çanakkale Belediyesi ve Başkanı ya da çıkarları ile çatışan başka kişi ve kurumlara karşı mesnetsiz haberler yapmak üzerine ustalaşmış, her devirde kabuk değiştirerek yaşamını sürdüren biri olduğundan, yerel medyada çıkan bu haberler doğal olarak yankı bulmuş, gündem oluşturmuştur. Üstelik Çanakkale Belediyesi hakkında olumsuz haber yapma yemini etmiş bir grup gazetenin yaptığı haberlerin ihbar kabul edilip incelemeler başlatıldığı bir süreçte, haber olmuş bir konuyu kentin Belediye Başkanının da gündeme getirmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

Ayrıca Belediye Başkanının, kendisi ve Başkanlığını yürüttüğü kurumla ilgili sistematik bir biçimde yalan ve yanlış bilgileri, haber adı altında yayan bu şahısla ilgili haberlerin doğruluğunu, halkın meclisinden sorgulamak gibi de bir hakkı olmalıdır. Çünkü daha önce de ÇOMÜ TV’den yayınlanan bir programda sarf edilen aşağılık sözler hala kamuoyunda güncelliğini korumakta, akıbeti merak edilmektedir.

Çanakkale’nin göz bebeği, gelişiminin dinamosu, kuruluş aşamalarında Çanakkalelilerin büyük mücadeleler verdiği üniversitemiz bizim için çok kıymetlidir. Üniversitemizin adının, 18 Mart adına yakışmayacak isimlerle birlikte anılmasından geçmişte çok rahatsız olduk, bugün de aynı rahatsızlıkları duymamak, üniversitemizin adını sürekli bilimle, ilerlemeyle, sanatla, sporla birlikte anmak bizim en büyük temennimizdir.

Çanakkale olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin tüm öğrencileri ve akademik kadroları bizim için çok kıymetlidir, bu kent üniversitesiz düşünülemez. Bu nedenle hepimiz için üniversitemizde gençlerimizi emanet ettiğimiz kadroların aydın, uzak ufuklu, bilimin aydınlığıyla ilerleyen kişilerden oluşuyor olması çok önemlidir.

Çanakkale Belediyesi olarak; Üniversitemizin ihtiyaçları söz konusu olduğunda, gelen tüm taleplere olumlu ve öncelikli dönüşler yaptığımızı, meclis kararları alıp maddi destekler sağladığımızı ve sağlamaya da devam edeceğimizi kamuoyu yakından bilmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Çanakkale Belediye Başkanlığı

 

09.10.2018  (15.28)