Anasayfa | Site Haritası

İftar Programları İsmetpaşa Mahallesi İle Noktalandı…

 

Çanakkale Belediyesinin Kent Konseyi Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlıklarının ortaklığında geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları kapsamında son olarak İsmetpaşa Mahallesi’nde de iftar yemeği düzenlendi.

İftar programına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Özkan Vural, Belediye Meclis Üyeleri başta olmak üzere çok sayıda davetli ve kentli katıldı.

Dualarla başlayan iftar programında kentliler bir arada oruçlarını açma fırsatı bulurken, yemek sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ramazan ayında da birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu kaydetti.

Başkan Gökhan, “Ramazan ayı kardeşlik, dostluk, barış, yardımlaşma ayıdır. Kadir Gecesi Ramazan ayı içerisindeki en önemli gündür. Allah’ın bahşettiği kaynakları sadece ihtiyaçlarımız için kullanmalıyız ve bizden sonraki gelecek nesle bırakmalıyız. Biz burada dostça iftar yaparken İslam âleminde kardeş kardeşin kanını döküyor. Din kavgaları var. Avusturya’da yedi cami kapatıldı ve din görevlilerinin sınır dışı edilmesi söz konusu. İtalya da buna destek veriyor. Onları kınıyoruz, bizim barışçıl bir dinimiz var. Bizler, birlik ve barış içinde olursak ibadethanelerimizi kapatmaya kimse cesaret edemez” diye konuştu. İftar programı, Başkan Gökhan ve kentlilerin karşılıklı sohbetleriyle son buldu.

11.06.2018 ( 11.54 )