Anasayfa | Site Haritası

Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Sosyal Tesisleri Açıldı…

 

Çanakkale Belediyesi destekleri ile Esenler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Sosyal Tesisleri 10 Mayıs 2018 Perşembe günü düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Endüstri Meslek Lisesi mezunları ve mahalle sakinleri katıldı. Tören, Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ahmet Özer’in yaptığı açılış konuşması ile başladı. Özer konuşmasında, Sosyal Tesislerin yapımında verdiği desteklerden dolayı Başkan Gökhan’a teşekkürlerini iletti.

Törende konuşan Başkan Gökhan ise, belediye olarak sosyal projelere destek sunmaya devam edeceklerini belirterek; “Bu tesisi yapabilecek olan Endüstri Lisesi mezunlarıydı ve onlar başardı. Çünkü onlar üretici. Onlar üretim yaptıkları için kafaları çok çalışıyor. Kendi çocukluğumdaki zamanları hatırlıyorum, Endüstri Lisesi Çanakkale’nin gururuydu. Hiçbir lisenin yapamadığı şovları yaparlardı. Onlar Çanakkale’nin medar-ı iftiharıydı” dedi.

Meslek liselerine yeteri kadar değer verilmediğini ifade eden Başkan Gökhan; “Meslek liselerine yeterli değeri vermediğimiz için her geçen gün giderek daha kötü bir hale geldi. Mesleki liselerden birçok mühendis ve teknik adam yetişti. Hala daha Çanakkale’de o dönemden mezun olup da üretim yapanlar var. Bu lise üretimden geldiği için birlik ve beraberliğini sağlayabiliyor” dedi.

Konuşmasını sürdüren Başkan Gökhan; “Endüstri Meslek Lisesi mezunları kente güzel bir mekan kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Endüstri Lisesinden mezun olmuş her bir hemşerimi ayrı ayrı kutluyorum. Bu tesisi yapmayı başardılar. Bu kentin ekonomisine ve üretime çok önemli katkıları var. Hepsinin ellerine sağlık” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Gökhan, Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneğinin arsasını bağışlayan dört mirasçıdan biri olan Özden Özdemir’e teşekkür belgesi ve Atatürk Fotoğrafı takdim etti. Tören,  derneğe katkıda bulunanlara teşekkür belgelerinin verilmesi ile devam ederken, ardından sosyal tesislerin kurdelesi kesilerek tesisler hizmete girdi.

11.05.2018 ( 14.52 )