Anasayfa | Site Haritası

Roman Şenliği'nde Kibariye Rüzgarı…

 

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi tarafından düzenlenen 'Roman Şenliği', 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü çok sayıda kentlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Fevzipaşa Mahalle Meclisi önünden başlayan kortej yürüyüşüne Fevzipaşa Mahallesi sakinleri ve kentliler yoğun katılım gösterdi. Fevzipaşa Mahallesi’nin ardından İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Bulvarı üzerinden devam eden kortej yürüyüşü davul ve zurna eşliğinde oynanan roman havaları ile İskele Meydanında sona erdi. Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir ve çok sayıda kentlinin katıldığı Roman Şenliği, İskele Meydanında davul ve zurnalar eşliğinde oyunlar ile devam etti.

İskele meydanında gerçekleşen etkinliğin ardından Roman Şenliği kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Kibariye konseri düzenlendi. Konser için Cumhuriyet Meydanına toplanan binlerce kentli, yağan yağmura aldırmadan Kibariye’nin sevilen şarkıları ile Roman Şenliğinin coşkusunu yaşadı.

Haberin videosu için TIKLAYINIZ...

08.05.2018 ( 14.06 )