Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale'de Klasik Otomobil Rüzgarı...

 

Çanakkale Belediyesi ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği tarafından 2018 Troia Yılı kapsamında düzenlenen etkinlikle 27-28-29 Nisan 2018 tarihlerinde üç gün boyunca Çanakkale’de nostalji rüzgarı esti.

25 klasik otomobilin yer aldığı etkinlik Çanakkale Belediyesi önünde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın klasik otomobil sahiplerini karşılaması ile başladı. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay ile bir süre sohbet eden Başkan Gökhan, otomobiller hakkında bilgi aldı. Ardından Başkan Gökhan ve klasik otomobil sahipleri şehir turu gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanan şehir turunun ardından etkinlik hakkında açıklamada bulunan Başkan Gökhan, klasik arabalara olan ilgisini belirterek; “Bugün bir nostalji yaşadık. 54 sene sonra bir Amerikan arabası kullandım. Bende de 64 model Ford Galaxy model araba vardı. Bu arabalarla gençliğimiz geçti. Bu arabaları sürebilmek çok güzel, keyifli ve çok önemli bir şey. Ben buraya katkı veren herkese, Çanakkale’ye gelip Çanakkale’de bu nostalji havasını yaşatan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneğine teşekkür ediyorum. Bu araçlar 2 gün boyunca Çanakkaleli vatandaşların ziyaretinde olacak. Kendi yaş grubunda olanlar, bu arabaları hatırlayanlar için çok güzel bir nostalji olacak. Gençler için de ‘Bir zamanlar böyle arabalar varmış’ tadında bir sergi olacak” dedi.

27-28-29 Nisan 2018 tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenen klasik otomobillere kentliler yoğun ilgi gösterirken, üç gün boyunca Çanakkale’de nostalji rüzgarı esti.

30.04.2018 ( 15.08 )