Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesi Açılış Ve Temel Atma Törenlerine Davetlisiniz…

Çanakkale Belediyesi tarafından 7’den 70’e her yaştan kentlinin kullanımı için planlanan projeler bir bir hayat buluyor. Barbaros Mahallesinde açılacak yeni park alanı ile yine Barbaros Mahallesinde temeli atılacak Çanakkale Belediyesinin ikinci kreş binası için 4 Mayıs 2018 Cuma günü bir araya geliyoruz.

Şehit Emre Bağcı Parkı Açılıyor…

Çanakkale Belediyesinin yeni projelerinden biri olan ve Şehit Polis Emre Bağcı’nın isminin verileceği Barbaros Mahallesindeki yaklaşık 3600 metrekarelik yeni park alanı, 4 Mayıs 2018 Cuma günü açılışı yapılarak kentlilerimizin hizmetine sunulacak.

Barbaros Mahallesi Profesör Ümit Serdaroğlu Caddesinde Seher Sokak ile Ayaz Sokak kesişiminde bulunan Şehit Emre Bağcı Parkı, 1540 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplamda 3654 metrekarelik bir alanda kentlilerimizin kullanımına açılacak. 7’den 70’e tüm kentlilerimizin kullanımı için tasarlanan yeni park alanında 267 metrekarelik çocuk oyun alanı, 140 metrekarelik fitness alanı, 912 metrekarelik piknik alanı ve 225 metre uzunlukta koşu parkuru bulunuyor.

Şehit Emre Bağcı Parkı, 4 Mayıs 2018 Cuma günü saat 14.30’da gerçekleşecek açılış töreni ile birlikte hizmete sunulacak.

Özel Harekât Polisi Şehit Emre Bağcı Kimdir?

15 Kasım 1989’da Çanakkale Merkez Saraycık Köyü’nde doğmuştur.

İlk ve Orta öğrenimini Çanakkale’de tamamlamış, Lise eğitimini Muğla Ortaca’da almıştır. Ardından Antalya Akdeniz Üniversitesinden mezun olmuştur.

Askerliğini kısa dönem olarak Aydın İncirliova’da yapan Bağcı, 3 yıl DSİ’de resepsiyon görevlisi olarak çalışmıştır. İçindeki vatan, millet sevgisi ağır basan Emre Bağcı, özel harekât polisi olmuş, tayini ise Samsun’a çıkmıştır.

Samsun’da 29 Nisan 2017’de görev dönüşü elim bir kaza geçiren Emre Bağcı, 3 Mayıs 2017’de şehit düşmüştür. Bağcı, vefatının ardından organlarıyla 7 kişiye hayat vermiş; kalbi ve akciğeri İstanbul’da, karaciğeri Bandırma’da, bir böbreği Samsun Bafra’da diğer böbreği Ordu Fatsa’da, korneaları ise Samsun Üniversitesi’ndeki hastalara şifa olmuştur.

Çanakkale Belediye Meclisi Eylül 2017 oturumunda, bu özel vatan evladının isminin kentimizdeki yeni park alanına verilmesi kararlaştırılmıştır.

Ruhu Şad Olsun.

 

Çocuklar için Yatırıma Devam… Barbaros’ta Yeni Kreş Binasının Temelini atıyoruz…

Okul öncesi eğitimin insan gelişiminde oynadığı kritik rolün farkında olan Çanakkale Belediyesi, okul öncesi çocuklara yatırım yapmaya devam ediyor.

Eğitimde geri dönüşü en yüksek yatırım okul öncesi dönemidir gerçeğinden hareketle, ilkini geçtiğimiz yıl açtığımız Ata’m Kreş’e bir yenisini daha ekliyoruz. Barbaros Mahallesinde Portakal Sokak ile Osman Hamdi Bey Caddesinin kesişimin de bulunan alanda yükselecek yeni kreşin temel atma töreni ise 4 Mayıs 2018 Cuma saat 15.30’da gerçekleşecek.

Açılış ve Temel Atma törenlerimize tüm kentlilerimizin katılımlarını bekliyoruz.

27.04.2018  (12.14)