Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı Can Yücel 8. Tohum Takas Şenliğine Katıldı...

 

İzmir Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen Can Yücel Tohum Takas Şenliği 1 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleşti. Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı, Seferihisar Belediyesi davetlisi olarak Şenliğe katıldı.

Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’nın katılım gösterdiği ilk takas şenliğinde yöremizin yerli tohumları el değiştirmiş oldu. Takas edilen tohumlar arasında Çanakkale Domatesi en çok ilgi gören tohumlardandı.

“Yerel Tohumu Yaşatıyoruz” başlığıyla, Türkiye’nin dört bir yanından katılımla gerçekleşen şenlikte yüzbinlerce yerli tohum birbirleriyle takas edildi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘Tohumun Bankası topraktır’ diyerek, tohumların önemine değindi.

Ürkmez Mahallesi’nde gerçekleşen etkinlik Seferihisar Belediyesi Bando Takımı’nın gösterisi ile başladı. Seferihisar Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun zeybek gösterisi yaptığı etkinlikte Seferihisar Çocuk Belediyesi Çocuk Korosu da sahne aldı. Etkinlik kapsamında pazarda 100’ün üzerinde stant kuruldu ve yerel tohumlara ilişkin bilgiler verildi. Etkinlik kapsamında Türkiye’nin farklı şehirlerinden 13 Belediye şenliğe katılım göstererek yetiştirdikleri yerli tohumları dağıttı.

03.04.2018 ( 14.08 )