Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesi Ve Kepez Belediyesi Ulaşım Protokolü İmzalandı…

 

 

Çanakkale Belediyesi ile Kepez Belediyesi arasında hazırlanan Toplu Ulaşım Ortak Hizmet Projesi Protokolü Başkanlık Makamında düzenlenen törenle imzalandı.

8 Şubat 2018 Perşembe günü düzenlenen törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ve birim müdürleri katıldı. Törende protokol ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Gökhan; “Çanakkale Belediyesi ile Kepez Belediyesi arasında yapılan toplu ulaşım protokolü için bir araya geldik. Daha önce 2006 tarihinde bir protokol yapılmıştı ve daha sonra Kepez’in nüfusunun artması, kurumların daha yoğun olarak yer alması nedeni ile bu protokolün bir kez daha gözden geçirilmesi gerekliliği doğdu. Kepez Belediyesinin de bu yönde bir talebi vardı. Bu talep ulaşım müdürleri tarafından irdelendi ve sonuçta bir noktaya varıldı" dedi.

“Protokol İle Sorunu Çözdük”

Protokolde ulaşım ile ilgili ana unsurların yer aldığını ifade eden Başkan Gökhan; “Daha önce Sayın Başkan ve ilgiler ile bir toplantı yaptık. Protokolü A’dan Z’ye irdeledik ve sonuçta protokolü imzalama noktasına getirdik. Hukukçularımız da bu konuda bize destek oldu ve onlarında oluru ile protokolümüzü noter huzurunda imzalayacağız. Protokolde çok fazla bir detay yok ama ana unsurlar yer alıyor. Kepez Belediyesinin de taleplerinin yerine getirilmesi nedeni ile biz de memnununuz. Farklı iki kurumuz ama aynı zamanda da bir siyasi partinin Belediye Başkanlarıyız. Bu nedenle de herhangi bir çatışmanın olmaması gerekir. Biz de bu protokol bağlamında bunu çözmüş oluyoruz” dedi.

“Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum”

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ise törende yaptığı konuşmada; “Sayın Ülgür Başkanıma protokolün hazırlanması ve imzalanması noktasında teşekkürlerimi iletiyorum. Aynı zamanda protokolde emeği geçen ulaştırma müdürlerimiz ve hukuk işlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu süreli bir protokol. Önümüzde bütün şehir ve büyükşehir süreçleri var. Bir yıl sonra ne olacağını bilemiyoruz. Ama her şeye rağmen, Başkanımızın da dediği gibi, büyüyen Kepez’in ihtiyaçlarına dönük entegre ulaşım ağı ile ilgili imzalanan bir protokol. Çanakkale ile Kepez halkına ve Belediyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Mutan protokol imzaları noter huzurunda atıldı.

08.02.2018 ( 17.38 )