Anasayfa | Site Haritası

İşgal Kuvvetlerinin Çanakkale'den Çekilişi 102. Yılında Kutlandı…

 

Tarihi Gelibolu Yarımadasında bulunan Seddülbahir’den 9 Ocak 1916 tarihinde Müttefik Kuvvetlerinin tahliyesinin yıl dönümü nedeni ile düzenlenen kutlama töreni Seddülbahir Köyünde gerçekleştirildi.

İşgal kuvvetlerinin Çanakkale’den çekilişinin 102. yıldönümü nedeni ile düzenlenen kutlama töreni, 9 Ocak 2018 Salı Günü Seddülbahir Köyünde gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Vali Orhan Tavlı ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın katılım gösterdiği törene Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar ve Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in yanı sıra 26, 27, 57. Alaylarını Yaşatma Araştırma Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği üyeleri, CHP Merkez İlçe ve Eceabat Yönetimleri ile Kadın Kolları katılırken, Çanakkale Belediyesi de kutlamaya katılmak isteyen kentlileri otobüsler ile tören alanına taşıdı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmaların ardından Mehteran Takımı sahne alırken, sonrasında ’57’nci Alay’ isimli tiyatral gösterisi yapıldı. Tören, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ikramlar ile sona buldu.

 

09.01.2018 (17:01)