Anasayfa | Site Haritası

Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı...

Her 10 Kasım sabahı zaman durur, derin bir sessizlik kaplar Türkiye’yi, sonra siren sesleri sokaklarda yankılanır. 10 Kasımlarda bir kez daha kor gibi yanar yürekler ve derin bir acı, hüzün kaplar herkesi. Çünkü laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, eşsiz devlet adamı ve tarihin kaydettiği en büyük devrimcilerden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ebediyete uğurlandığı gündür bugün.

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti benliği ve güvencesi altında yaşayan her bireyin attığı her adımda, fikri ve vicdanı hür yetiştirilen her nesilde, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün sonsuz emeği vardır. İşte bu nedenle, ona duyduğumuz minneti kelimeler ile anlatmak zor değil imkânsızdır.

Ata’ya minneti ifade etmenin en güzel ve anlamlı yolu barış için, özgürlük için, demokrasi için, insan hakları için mücadele ederek, Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti’ni birlik ve beraberlik içinde özgürlüklerine sahip çıkan siz kentlilerimizin kararlılığı ile sonsuza kadar yaşatmaktır.

Sevgili Çanakkaleliler; her geçen gün Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü anlamanın önemi büyüyor. Böylesine ileri görüşlü, uzak ufuklu bir dünya liderine sahip olmanın, onun kurduğu Cumhuriyetin mirasçıları olmanın paha biçilmez gururunu her gün yeniden yaşıyoruz.

Çünkü bizler; tarihin en zor sahnelerinde bile bu vatanı kurtarma inancından bir an olsun vazgeçmemiş bir liderin inancı ve kararlılığını taşıyoruz. Mücadelemiz büyük; her geçen gün barışa, adalete, aydınlığa beraberce, daha güçlü ve emin adımlarla yürüyoruz. Omuz omuza, birlik, beraberlik ve kardeşçe bir yaşam düşlüyor, bu yaşam için var gücümüzle çalışıyoruz.

Aramızdan ayrılışının üzerinden 79 yıl geçen, ancak her geçen gün yüreklerimizde ölümsüzleşen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hayat kaynağı olmaya devam eden düşünceleriyle ve inancının ışığıyla aydınlattığı yolda yürümeye devam edeceğimizi belirterek Barışın Kenti Çanakkale halkı adına şükranlarımızı sunuyorum.

Ata’m Sen Rahat Uyu, Bekçisiyiz Cumhuriyet’in!Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı