Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan İş Kazasının Ardından İncelemelerde Bulundu…

 

Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi binasında meydana gelen iş kazasında, yaklaşık 4 metre yükseklikten düşen işçi, Çanakkale Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yürüttüğü çalışma ile kurtarıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, meydana gelen iş kazasının ardından Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi binasında incelemelerde bulundu.

3 Ekim 2017 Salı günü saat 10:26’da gelen ihbar üzerine Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi binasına giden Çanakkale Belediyesi İtfaiye ekipleri, binadaki çukurdan bir alt kata düşen işçiyi çıkarmak amacı ile kurtarma çalışması gerçekleştirdi. Çanakkale Belediyesi İtfaiye ekiplerinin 112 Acil Servis, AFAD ve UMKE ile birlikte yürüttüğü çalışmanın ardından kurtarılan işçi hastaneye sevk edildi. İnşaat alanında meydana gelen iş kazasının ardından kısa sürede olay yerine ulaşan Başkan Gökhan, kaza yerinde incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından Belediye teknik ekibi ve inşaat firması yetkilileri Başkan Gökhan’a meydana gelen kaza hakkında detaylı bilgi verdi. Başkan Gökhan ayrıca kaza geçiren işçinin sağlık durumu ile ilgili de yetkililerden bildi aldı. Kaza alanında yaptığı incelemenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Gökhan şöyle konuştu;

“Arkadaşımızın bilincinin şu anda açık olduğunu öğrendim. Muhtemelen kolunda bir zedelenme var. Bilinci açık ve bir sıkıntı yok. Aşağıda da zaten ön tedaviyi yapmışlar ve ardından düştüğü yerden çıkarmışlar. Aşağı yukarı 4 metreden düşmüş. Arkadaşımız kapağı kaldırmaya çalışırken dengesini kaybetmiş. Tabi ağır bir yük de var. Ağırlığı kaldırıp ileri itmeye çalışırken ayağı boşluğa denk geliyor. Neyse ki şu anda önemli bir sıkıntı söz konusu değil. İş yeri hekimi ve sorumlulardan da konu ile ilgili raporu alacağız. En azından bir hata, ihmal var mı diye öğrenmiş olacağız. Şu anda anlatılan kadarı ile herhangi bir sıkıntı yok. Gerekli güvenlik önlemleri var. Sadece bir denge kaybı nedeni düşme söz konusu. Arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum.”

04.10.2017 ( 17.04 )