Anasayfa | Site Haritası

Anasayfa > SOSYAL YAŞAM > Engelliler Sayfası

Engelli Hemşehrilerimize Özel Ulaşım İmkânı Sunuyoruz

Çanakkale Belediyesi engelli hemşehrilerine özel ulaşım imkânı sunuyor.

Kentin engelliler açısından kullanımını yaptığı kentsel düzenleme çalışmalarıyla her geçen gün daha da kolaylaştıran Çanakkale Belediyesi, son olarak gerçekleştirdiği engelli özel ulaşım hizmetiyle “sokağa çıkamayan engelli kalmayacak” söylemini bir kez daha doğruluyor.

Engelleri nedeniyle sokağa çıkmakta ve kent içi ulaşımdan yararlanmakta güçlük çeken bedensel engelli veya aşağıda belirtilen engel grubundaki hemşehrilerimiz artık sağlık hizmetlerine, sosyal ve kültürel etkinliklere Çanakkale Belediyesi tarafından verilecek özel ulaşım desteği ile ulaşacaklar.

Merkez ilçede yaşayan bedensel engelli hemşehrilerimizden tekerlekli sandalye veya akülü araç, puset, walker veya çift protez kullanmak zorunda olan, engelleri nedeniyle kent içi ulaşım sağlayan araçları rahatlıkla kullanamayacak durumda bulunan engelli kentlilerimiz ile akciğer hastalıkları nedeni ile FEV1 değeri %50’nin altında, parsiyel oksijen basıncı %55 in altında ya da pulseoksimetre değeri 88 in altında olduğunu belgeleyen vatandaşlarımız en fazla 2 refakatçisi ile birlikte programdan yararlanabilecekler.

Engelli aracı, bayan sürücüsü Nezahat Kuşçu kontrolünde SALI ve PERŞEMBE günleri SAĞLIK hizmetlerine ulaşım amaçlı, ÇARŞAMBA-CUMA ve CUMARTESİ günleri SOSYAL amaçlı hizmet verecek olup, hizmet talebinin en az 1 gün önceden Çanakkale Belediyesi Sağlık İşleri Birimi 217 10 79 – 1148 nolu telefona bildirilerek randevu alınması gerekiyor. SOKAĞA ÇIKAMAYAN ENGELLİMİZ KALMAYACAK…


Kullanım koşulları için Tıklayınız...