Anasayfa | Site Haritası

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi Mesajı...

 

Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözlerinde de işaret ettiği gibi ancak; evrensel değerler ve bilimin ışığında, eğitimle yükseltilmiş bilgi toplumu aydınlık yarınlarımızın güvencesi olabilir.

Eğitim sisteminin akıldan, bilimsellikten, nesnellikten, özgür düşünceden beslenmesi, herkese eşit koşullar sunması, ışığını yaymadığı küçücük karanlık bir köşe bile kalmaması esastır. Tüm çocukların okula, öğretime, bilimsel bilgilerle donanmış bir sistem ile eğitilmeye, her şeyden önce hakkı vardır.

Uzun bir tatilin ardından yeni bir eğitim öğretim dönemine girdiğimiz bugünlerde, geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin, öğrenecekleri yeni bilgi ve becerilerin, koşacakları yeni başarıların heyecanını paylaşıyoruz.

Dünya üzerinde ki tüm çocukların kötü ve güç koşullarda yaşamak ve çalışmak zorunda kalmayıp, eşit ve sağlıklı koşullarda eğitim ve öğretim haklarından sınırsızca faydalandığı bir dünya özlemiyle, yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlayan tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ile çocuklarımız için yoğun emek veren değerli velilerimizin, 2017-2018 Eğitim Öğretim dönemini kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı