Anasayfa | Site Haritası

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’In 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı…

30 Ağustos 1922; Türkiye Cumhuriyeti’ni filizlendirdiğimiz, istiklal mücadelemizi zaferle taçlandırdığımız, bağımsız ve özgür bir gelecek için yapılmış her türlü fedakârlığın tarihimize altın harflerle yazıldığı günlerden biridir. Büyük Taarruz ’un son günü yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı ve Kurtuluş Savaşı’nın sonucunu belirleyen anlamlı gün, yeniden dirilişin, laik, demokratik ve bağımsız bir geleceğin habercisi olmuştur.

Bu topraklar Anadolu’nun dört bir yanından canları pahasına muharebeye koşan askerlerimiz tarafından kazanılmıştır. Böyle bir zafer biliyoruz ki ancak birlik olma, kardeş olma ve aynı umuda ortak olma yolunda kazanılabilir.

Bu topraklarda artık dargınlık, küslük değil, barış konuşulmalıdır. Birlik olup eşitlik, hak, hukuk ve adalet nezdinde ortak yaşam inancı konuşulmalıdır. Daha özgür ve demokratik yarınlara, bilime, sanata, akla vereceğimiz mücadele konuşulmalıdır.

Sevgili Hemşerilerim, doğacak güneşli güzel günlerin habercisi, şanlı bağımsızlık hareketimiz Büyük Taarruz’un 95. yıl dönümünde, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve ülke için en yüksek fedakârlığı çekinmeden gösteren şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, ülkem için barış ve adalet dolu güzel günler diliyorum.

Saygılarımla

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı