Anasayfa | Site Haritası

54. Uluslararası Troia Festivali Etkinlikleri Hız Kesmeden Sürüyor…

 

54. Uluslararası Troia Festivali ikinci gününde de çeşitli etkinlikler ile kentin dört bir yanında devam ederken, festival kapsamında düzenlenen sergiler, söyleşiler ve konserler kentlilerin yoğun katılımı ile sürüyor.

54. Uluslararası Troia Festivali kapsamında ilk gün kentlilere kapılarını açan “Ara Güler’in Çanakkalesi”, “54. Uluslararası Afiş Yarışması Eserleri”, “Nükleer mi? Sinop’a mı? Oldu canım!”, “Kentten Çocuklara Masallar” ve “Özgür Ruhlu Kadınlar” sergileri sürerken, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan ile birlikte ikinci gün “Özgür Ruhlu Kadınlar” ve “Nükleer mi? Sinop’a mı? Oldu canım!” sergilerini ziyaret etti. Sergileri gezen Başkan Gökhan, sergilenen eserler hakkında bilgi aldı.

Festival programı kapsamında 17:00-20:00 saatleri arasında Halk Bahçesinde çocuklara yönelik düzenlenen etkinlikler de devam ediyor. Oyunlar, atölyeler ve çeşitli etkinliklerin sergilendiği Halk Bahçesi’nde çocuklar, keyifli zaman yaşama fırsatı buluyor.

Festival kapsamında düzenlenen söyleşi programının ikinci gününde ise Fox TV Ana haber sunucusu ve gazeteci Fatih Portakal Halk Bahçesi’nde kentliler ile buluştu. Başkan Gökhan, eşi Hale Gökhan, Çanakkale Milletvekili Avukat Muharrem Erkek, Belediye Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın katıldığı söyleşiye kentliler yoğun ilgi gösterdi. Fatih Portakal söyleşide gazetecilikten ülke gündemine kadar pek çok konuya değinirken, ardından izleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Söyleşi sonunda bir miniğin söylediği “İzmir Marşı”na ise tüm katılımcılar eşlik etti. Programın sonunda Başkan Gökhan Portakal’a çiçek ve Çanakkale Seramiği takdiminde bulundu.

Festival kapsamında Çimenlik Kalesinde düzenlenen ikinci gün programında ise 7 İspanyol kardeşten oluşan Los Vivancos filamenko dans grubunun “Born to Dance” adlı gösterisi sergilendi. Los Vivancos dans grubunun sergilediği müzik ve dans performansı izleyenleri büyüledi. Kentlilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü gruba Çanakkale Seramiği ve çiçek takdim etti.

Festival kapsamında Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilen ikinci gün etkinliğinde ise Çanakkale’nin yerel müzik grubu “Grup Ezgi” sahne aldı. Konserde halk müziğinin sevilen eserlerini seslendiren gruba kentliler hep bir ağızdan eşlik etti. Festival kapsamında Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilen “Grup Ezgi” konseri ile kentliler keyifli bir gece yaşadı.

Kentin dört bir yanında düzenlenen etkinlikler kapsamında festivalin ikinci gününde Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda ise yerel müzik grubu geçidi yaşandı. Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda festivalin ikinci gününde düzenlenen etkinliklerde “Roman Saz Grubu”, “Grup Hedon” ve “Boğaz Saz Grubu” sahne aldı. Kentliler, kordon boyunda düzenlenen konserler ile eğlenceli bir gece yaşadı.

11.08.2017 (16:00)