Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan, ATAM Kreş Ve Gündüz Bakım Evi'ne Emek Veren Belediye Personeline Teşekkür Etti…

 

 

ATAM Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde ilk eğitim öğretim yılının tamamlanmasının ardından kreşe emek veren Belediye Personeli, ATAM Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile Kültür ve Soysal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

ATAM Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde 4 Ağustos 2017 Cuma günü düzenlenen kahvaltı etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar, Handan Özyayla, Özleyiş Çetin ve Ali Sürücü’nün yanı sıra birim müdürleri, kreş eğitmenleri ve belediye personeli katıldı. ATAM Kreş ve Bakım Evi’ne emek veren yönetici ve personele teşekkür eden Başkan Gökhan; “Bugüne kadar Çanakkale Belediyesi ATAM Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile ilgili dışarıdan edinilen izlenim, kreşin son derece başarılı olduğu. Hem çocukların kreş eğitimi, hem de bilim ve sanat eğitimlerinden vatandaşların çok memnun olduğu izlenimini alıyorum. Bundan da memnuniyet duyuyorum. Bu nedenle ikinci kreşimiz için de çalışmalara başladık. Barbaros Mahallesinde de bir kreş yapacağız. Başka mahallelere de yapmayı planlıyoruz” dedi.

Başkan Gökhan; “Kreş süreci, sıkı incelenmesi gereken bir süreç. Çünkü büyük bir sorumluluk alıyoruz. Hem çocukların güvenliği açısından, hem de eğitimi açısından. Bu iki başlık bizim için çok önemliydi. Veliler doğal olarak bu yaş grubundaki çocuklar için daha hassas davranıyorlar. Buraya çocuklarını emanet eden ailelerden gelen tepkiler, bizim bunu yapabilir olduğumuzu ortaya çıkardı. Başta yöneticiler olmak üzere, buraya emek veren herkes işini iyi yapıyor. Hatta iyi yaptığınız için de bu yıl kapasitemizi biraz daha zorladık ve genişlettik” şeklinde konuştu.

ATAM Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde kentlilerin çocuklarına da hizmet sunulduğunu ifade eden Başkan Gökhan; “Burada bu kentin çocuklarına ve ailelerine hizmet veriyoruz. Bu bizim görevlerimizden bir tanesi. Özellikle de Belediye çalışanlarının çocukları için böyle bir kurum açmamız gerekiyordu. Kreşimizi açtık ve onun üzerine her zaman olduğu gibi kentlilerimize daha iyi hizmet sunabilmek adına çocuklarını da kreşe almaya çalışıyoruz. O nedenle kreşlerimizi çoğaltmamız lazım. Çünkü çocuklar bu çağlarda nasıl yetişirlerse, onların ilerideki karakter yapılarını belirliyor. Buradan ne kadar iyi eğitim alırlarsa bizim ve ülkenin yararına olacaktır. Bu nedenle de kreşimize ATAM ismini verdik” dedi.

Başkan Gökhan; “Mustafa Kemal Atatürk çağdaşlığı ifade eder. Çağdaşlık anlayışı, bilime öncelik vermesi, sanata ve kültüre değer vermesi ile bizlere her zaman örnek olmuştur. İstiklal Savaşının hemen ardından, ayağımıza giyecek ayakkabımız yok demeden, bilim, sanat ve kültür konusunda önemli adımlar atmıştır. 1938 yılına kadar, yani 16 yıl kadar bir kısa sürede bütün bildiğiniz kurumları kurmuştur. Bugün paramparça edilen Atatürk Orman Çiftliği de, ülkenin tarımına, Türk çiftçisine önderlik etmek için kurulmuştur. O günden bugüne geldiğimizde Türk çiftçisinin halini görüyoruz” dedi.

Çağdaş, bilimsel ve laik eğitimin çocuklara öğretilmesinin önemini vurgulayan Başkan Gökhan; “Buradaki hedef, Atatürk değil, onun bizlere getirdiği değerlerdir. Yani toplumun gelişmesine yönelik bilimsel çalışmaların burada çocuklara aşılayabilmek amacı ile böyle bir yol seçtik. Bu konuda başarılı olacağımıza inanıyorum ki, oluyoruz da. Onun için burayı hayata geçirdik. Çocuklara en üst seviyede çağdaş, bilimsel ve laik eğitimi vererek görevimizi yerine getireceğiz” dedi.

04.08.2017 ( 16.18 )