Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan, Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor...

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kent genelinde yürütülen teknik çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor. Başkan Gökhan son olarak, Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası inşaat alanında ve Güzelyalı Halk Plajı çalışmalarını yerinde inceledi.Teknik inceleme gezisi kapsamında ilk olarak Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası inşaat alanında incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, inşaat çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası inşaat çalışmaları kapsamında A ve D blokların ikinci bodrum katları tamamlanmış olup, birinci bodrum katlarında ise perde ve kolon betonlarının döküm işi son buldu. E blokta ise temel atma çalışmaları devam ederken, zemin güçlendirme çalışmalarında ise sona gelindi.Başkan Gökhan, Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası inşaat alanında yaptığı incelemelerin ardından, Güzelyalı Halk Plajı çalışmalarını incelemek üzere Güzelyalı’ya geçti. Burada da incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, çalışmalarda gelinen son durum hakkında ekiplerden bilgi aldı.

Mülkiyeti Çanakkale Belediyesine ait olan, 303 parsel ve Güzelyalı Gençlik Kampı yanında bulunan, parsel alanı 11.822 metrekare olan Güzelyalı Halk Plajının, kafeterya binasının kaba inşaatı tamamlandı. Tamamlanan alanda doğrama ve cephe kaplama imalatlarına başlanacak. Kafeterya binasının karşısına bulunan vitamin barın ise kaba iskeleti ve çatı kaplaması tamamlanmış olup, dış duvarlarda da doğal taş kaplama çalışması devam ediyor.

Güneşlenme alanlarına hizmet edecek tuvalet-duş ve soyunma kabinleri binası kaba inşaatı tamamlandı. Kabinlerin cephe kaplaması ve seramik kaplama imalatları sürerken, kafeterya binasının yan tarafında bulunan, denize ulaşımı sağlayan engelli platformu betonu atılmış olup, ahşap kaplama imalatı çalışmalarına başlandı.

Sert zeminlerin %80 i tamamlanırken, diğer kısımların ise taş kaplamaları devam ediyor. Bordür ile çevrilen ve dolgu malzemesi çekilen çocuk oyun alanının üzerine ise özel kum malzemesi serilecek. Sert zemin ve dolgusu tamamlanan kısımlarda yapılan çimlendirme ile bitkilendirme imalatlarının %30’u tamamlanmış olup, imalatlar devam ediyor. Ahşap kaplama imalatları ve meydanlara yapılacak olan ahşap pergole imalatları ise devam ediyor.

06.06.2017 ( 17.14 )