Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Emlak İnşaat Ve Yapı Malzemeleri Fuarı Düzenlendi...

 

Çanakkale Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen 1. Çanakkale Emlak İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarı 26.05.2017-28.05.2017 tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi.

Çanakkale’nin önde gelen inşaat firmaları, emlak sektörü öncüleri ve yapı malzemeleri sektörünün bir araya geldiği fuarın açılışını Belediye Başkanı Ülgür Gökhan gerçekleştirdi. Fuar açılışında konuşan Başkan Gökhan; “Şehrimizde yeni yapılan mimariye dikkat etmemiz lazım. Yani binalarımızı yaparken estetiğe önem vermemiz gerekiyor. Dört duvar şeklinde yapacağımıza, bunu biraz daha estetik hale getirerek göze hoş gelen binalar yapmamız gerekiyor” dedi.

Kentte yapılacak olan yeni binalarda çatı statiğinin güneş enerjisi panelleri konulabilecek şekilde yapılmasını isteyeceklerini ve bu konuda girişimde bulunacağını belirten Başkan Gökhan, müteahhitlere de konu ile ilgili araştırmalar yapmalarını tavsiye etti. Başkan Gökhan konuşmasının ardından fuar alanında bulunan stantları gezerek yeni inşaat teknolojileri hakkında bilgiler aldı.

29.05.2017 ( 16.35 )