Anasayfa | Site Haritası

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Çanakkale Belediyesini Ziyaret Etti

 

Bir dizi ziyaret için kentte bulunan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Çanakkale’nin Tarsus için büyük bir önemi olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Can, “Çanakkale tüm Türkiye için önemli ama Tarsus için daha önemli. Hem Eceabat ile kardeş şehir protokolümüz var hem de Nusrat Mayın Gemisi şehrimizde. Dolayısıyla bir kan bağımız var” diye konuştu. Orijinal Nusrat Mayın Gemisinin bulunduğu Tarsus’ta park düzenlemesi ile birlikte Çanakkale’ye gelemeyenlere Çanakkale ruhunu yaşattıklarını belirten Başkan Can, bu anlamda Nusrat Mayın Gemisinin kentin tanıtımında da büyük bir rol oynadığını kaydetti.

Ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Gökhan ise, Tarsus’un Nusrat Mayın Gemisini sahiplenmiş olmasının takdire değer olduğunu belirterek, “Bu bağlamda bir gönül bağımız var” diye konuştu. Güncel konulara ilişkin karşılıklı sohbetle devam eden ziyaret sonunda Başkan Gökhan, konuk Belediye Başkanı Şevket Can’a ziyaretinden dolayı teşekkürlerini ileterek, hediye takdiminde bulundu.

22.05.2017  (15.42)