Anasayfa | Site Haritası

Barınak Gönüllüleri Etkinliklerine Başladı…

 

Çanakkale Belediyesi çalışanlarından oluşan Barınak Gönüllüleri, kentteki sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına hızla başladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin de destek verdiği ilk etkinlik Halk Bahçesinde gerçekleştirildi. Sokak hayvanlarının yaşam hakkını savunan, hayvan sevgisine yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlayan Barınak Gönüllüleri ve ÇOMÜ’lü öğrenciler, Çanakkale Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğünün de desteğiyle Halk Bahçesinde kedi ve köpek maması dağıtımı gerçekleştirdi.

ÇOMÜ’lü öğrenciler, etkinliğe ve sokak hayvanlarına dikkat çekmeyi amaçlayan notların yazılı bulunduğu pankartları ağaçlara asarken, kentlilere de bilgilendirme broşürleri ve balonlar dağıtıldı. Başta minikler olmak üzere kentliler de etkinliğe büyük ilgi gösterdi.

Barınak Gönüllüleri, kentlilerin de desteğiyle, kenti birlikte paylaştığımız sokak hayvanlarının yaşam haklarına yönelik farkındalık yaratmak amacıyla etkinliklerine devam edeceklerini kaydetti.

12.05.2017  (17.24)