Anasayfa | Site Haritası

1 Mayıs Etkinliklerle Kutlandı…

 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, tüm ülkede olduğu gibi Çanakkale’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 1 Mayıs’ta ilk olarak Belediye çalışanlarıyla kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Belediye Çalışanları Sosyal Tesislerinde gerçekleşen kahvaltıya Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve çalışanları ile sendika temsilcileri katıldı.

Etkinlikte konuşmasına yaşamını kaybeden işçi ve emekçileri anarak başlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Türkiye’nin iş kazalarında Avrupa birincisi ve dünya üçüncüsü olduğunu belirterek, iş kazaları konusunda gerekli önlemlerin alınmasını dilediğini kaydetti. Ülkede işsizlik rakamlarının da yüksek olduğunu belirten Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyesi olarak taşeron işçilerin de olağan şartlarını iyileştirmek adına pek çok çalışma gerçekleştirildiğini kaydetti. Başkan Gökhan, “Çanakkale Belediyesi olarak taşeron işçilerimizle 3 yıllık sözleşme yaptık. 3 yıllık yapınca kıdem tazminatı alma hakkı doğdu, normal izin hakkı doğdu. İki tane ikramiye hakkı koyduk. Sendikalaşma hakkını sağladık. Ayrıca kadromuz var ve İŞKUR aracılığıyla 100’ü aşkın taşeron işçimizi kadrolu işçi haline getirdik. Kadromuz elverdiğince de devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Gökhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayarak konuşmasına son verirken, ardından 1 Mayıs yürüyüşüne geçildi. Eski Salı Pazarı mevkiinden başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katılırken, çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun temsilcisi ile kentliler yürüyüşte bir araya geldi. Pankartlar, sloganlar ve marşlarla gerçekleşen yürüyüşün ardından, Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ile birlikte etkinlikler son buldu.

02.05.2017  (16.04)