Anasayfa | Site Haritası

Mersinli Şehit Torunları, Şehit Dedelerini Ziyaret İçin Çanakkale'de…

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale’ye gelen Mersinli heyet, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı da ziyaret etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Valiliği, Mersin Gülnar Belediyesi ve Mersin Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “102 Çanakkale Şehidi Torununun, Şehit Dedeleri ile Buluşması Projesi” kapsamında Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını ziyaret etmek üzere kente gelen Mersinli heyeti, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Meclis Salonunda ağırladı.

Mersin Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Mersin Üniversitesinden yetkililer, Gülnar Yörük Türkmen Derneği üyeleri ve Mersinli kentlilerden oluşan heyeti ağırlayan Başkan Gökhan, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Ziyarette bir konuşma yapan Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, kendi dedelerinin de şehit ve gazi olduğunu belirterek, Gülnar ve Mersinli kentlileri de 102. yıldönümünde Çanakkale’deki şehit dedeleriyle buluşturmak istediklerini kaydetti.

Ülke genelinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkındaki şehitliklere büyük ilgi olduğunu kaydeden Başkan Gökhan, tüm vatandaşların ve özellikle gençlerin bu toprakları gezmesinin ve Çanakkale Savaşları hakkında bilgi edinmesinin çok önemli olduğunu kaydetti. 102. yıl önce canlarını vatan toprakları için seve seve veren şehitlere layık yurttaşlar olmanın da önemine dikkat çeken Başkan Gökhan, “Şehitlerimizin canlarını vermesine değer bir yaşantı sürmemiz lazım. Onlar şimdi bu topraklarda kardeşçe yatıyorlar. Peki biz niye ayrışmaya çalışıyoruz? Bunu düşünmemiz lazım” diye konuştu.

Konuklarla bir süre karşılıklı sohbet gerçekleştiren Başkan Gökhan, ziyaretten dolayı heyete teşekkürlerini iletirken, ziyaret sonunda da Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel ile karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

15.03.2017  (12.52)