Anasayfa | Site Haritası

Kar Ve Buz Temizleme Çalışmaları Kent Genelinde Devam Ediyor

 

Kentimizde 6 Ocak 2017 Cuma gününden bu yana etkili olan kar yağışı ve buzlanmaya yönelik, Çanakkale Belediyesi ekipleri aralıksız olarak temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Çanakkale Belediyesi bünyesinde kurulan Acil Durum Koordinasyon Merkezinde kar yağışı ve buna bağlı olarak sürdürülen çalışmalar sürekli olarak kontrol edilirken, ekipler de hafta sonu boyunca çalışmalarını sürdürdü. Kar temizleme çalışmaları, haftanın ilk mesai gününde de aralıksız olarak devam ediyor.

Ana arterler, kentlilerimiz tarafından sıklıkla kullanılan cadde ve sokaklar, Üniversite ve yurtlar bölgesi başta olmak üzere kent genelinde araç ve yaya trafiğinin sağlıklı olarak yapılabilmesi için kar ve buz temizleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Aralıklarla devam eden kar yağışının hafta ortasına kadar etkili olması beklenirken, kent içi araç ve yaya ulaşımın rahatlıkla sağlanabilmesi için çalışmalar hız kesmeden sürecek.

Bununla birlikte, soğuk havaların etkilediği can dostlarımızı da unutmuyoruz. Sokaktaki candostlarımız için kent genelinde pek çok noktaya aralıklarla kuru mama bırakılırken, soğuk hava şartlarından etkilenen hayvanlarımız da Belediyemizin Evcil Hayvan, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde misafir edilerek, gerekli bakımları yapılıyor.

Kar ve buzlanma ile birlikte soğuk havaların hakim olduğu kentimizde, yaşanabilecek olumsuzluklara ilişkin 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

09.01.2017  (14.12)